Projekty školy

KONTAKT

 

2020/2022

Škola se zapojila do ŠABLONY III. Z tohoto projektu budou financovány přínosné aktivity naší školy, jako např. projektové dny, nákup techniky, setkávání s rodiči, doučování...

Bohužel, díky kronavirové krizi, jsou školy neustále zavírány, takže si na plnění podmínek budeme muset počkat.

 

 

2014/2015

......................................................................................

Škola byla partnerem v projektu

" Dotkněte se inovací" - tablety do škol.

 

Projekt trvá jeden rok a výsledkem bude opětná modernizace výuky na škole, tentokrát za pomocí tabletů.

 

 

 

 

 

Rozjíždíme další zahraniční projekt, již po 9.!!!

pro velký úspěch OPĚT:

 

Španělsko 2015 - Roca Grossa - Calella

 

Odjezd: 12. 6. 2012 - sraz u školy v    9.00   , odjezd v 9.30

 

Návrat:  21. 6. 2012

 

Odjezd je tedy až když bude ve škole vše uzavřeno!!!

 

 

Cena:     5200,-

 

Ubytování: stany po 4, dvě ložnice po 2, stůl, židle, poličky - v dobrém

                    stavu

 

Strava : snídaně, polévka + pečivo, teplá večeře + pitný režim po celý den

               K dispozici jsou sportoviště na tenis, fotbal, ping-pong,dětské

               hřiště, bazén, samozřejmě moře, kiosek se zbožím za české

               koruny...

 

Výlet: ...a bude to BARCELONA!

 

Souhlas s výjezdem, bezinfekčnost(dokument Word - klikni)

 

Seznam potřeb - děti (klikni)

 

Každé dítě bude mít u sebe 120,- Kč navíc, na balíček s jídlem na zpáteční cestu(chleby, řízek, sladkost, velká voda, ovoce)Peníze odevzdá společně se 40 eury na výlet v kempu.

 

 

Případné léky dáte dítěti do sáčku (podepsaného) s instrukcemi, jak je brát! Doporučujeme přidat Neoangin nebo Stopangin, paralen, živ. uhlí...

 

......................................................................................

2013/2014

ZPRÁVY

 

 

 

Poděkování delegáta CK Sona Tour (klikni)

 

Tak jsme se v neděli 1. 6. 2014 šťastně vrátili z letošního zahraničního zájezdu do Itálie. Všichni živí a zdraví. Letos jsme si to opravdu moc užili, všichni. My učitelé proto, že jsme měli s sebou opravdu hodné děti, nastolená pravidla platila na 100%, a děti proto, že v kempu Mare Pineta bylo opravdu obrovské množství kulturního a sportovního vyžití. Kromě moře a 4 bazénů jsme měli k dispozici velký počet hřišť na volejbal, líný tenis, badmington, fotbal, petangue a jiné sporty. O víkendech fungovali kempoví animáci, takže naše děti tančily zumbu, hrály s nimi volejbal, byly pozvané na jimi pořádanou diskotéku... Ostatně dvě diskotéky, kterým jsme říkali piškotéka, pro děti zařídil i pan správce a delegát v jedné osobě Petr Dvořák, jehož následné poděkování si můžete přečíst výše.

Ovšem mezi nejoblíbenější činnost patřilo, "zahrab se do písku". Moře mělo přijatelnou teplotu, některé "vorvaně" jsme museli tahat z vody násilím:-). Počasí se nám nakonec vydařilo, i když uprostřed týdne bylo pod mrakem a foukal studený vítr.

Původně jsme plánovali jeden výlet, nakonec nám finance stačily na výlety dva - do Comacchia, což jsou malé Benátky, a do zábavního parku Mirabilandia, kde jsme strávili nádherný slunečný den. Děti si maximálně užily atrakce, i pedagogický dozor se točil na kolotoči.

Také jsme uspořádali "Bojovku". To byl běh kempem, kdy se plnily různé úkoly. Všichni zdárně doběhli za velkého fandění obyvatel kempu, a některým běžcům se to dokonce zdálo krátké. Je milé, že jsme nikoho svými aktivitami nerušili ani nerozčilovali, ba naopak, všichni nám fandili a vyprávěli si, jak si to ty děti hezky užívají. ve všech soutěžích šlo hlavně o ceny. Za ty děkujeme sponzorům paní Heleně Škopkové, Jarmile Jablečníkové a Monice Radicsové (za zdravá lízátka).

Myslím, že jsme v Lido degli Estenzi strávili velmi příjemných 10 dní a máme na co vzpomínat. Chtěla bych tímto poděkovat svým kolegům, Helče a Pavlovi, kteří byli oba naprosto skvělí, a také dětem, že ani tentokrát nás nezklamaly a chovaly se vzorně. DÍKY.

 

Tak snad ... příště ?...

                                                                   Mgr. Lenka Nováková, ZŠ Nádražní

 

 

 

Planetárium a Techmania

Plzeň 29.4. 2014(klikni)

 

Dne 13.2. 2014 proběhla na naší škole pro žáky 8. ročníku přednáška o drogách ve spolupráci s Policií ČR. Součástí byla nejenom názorná ukázka vzorků drog, výklad o trestně právní zodpovědnosti, beseda, ale i následně ukázka práce protidrogového psa Breta. Ve třídě byly záměrně založeny dva vzorky a pes žákům předvedl, jak snadné je je najít.

 

 

 

 

 

.......................................................................................................................................

V Y P R O D Á NO!

 

Tak letos po 8. !!!

 

 

V letošním roce jsme pro děti připravili :

 

 

I T Á L I E  -

L I D O   D E G L I  

E S T E N Z I

 

 

 

SEZNAM POTŘEB (KLIKNI)

 

 

Souhlas s výjezdem a potvrzení o bezinfekčnosti (klikni)

 

Termín odjezdu : 23.5. 2014       

                      v 17.OO od školy

 

                                                                      sraz v 16.20 u školy

Návrat: 1.6. 2014

 

Cena: 4800,- Kč

 

Cena obsahuje: dopravu, ubytování v mobil-home (viz. foto), služby delegáta, plná penze - snídaně, oběd, odpolední svačinka, teplá večeře + pitný režim (šťávy),

 

Čtyřhvězdičkový kemp Mare Pineta je vyhledávaný kemp s veškerým vybavením a službami, situovaný v oblasti Emilia Romagna u Jaderského moře. Kemp se nachází v rušném letovisku Lido degli Estensi a leží 110 km jižně od Benátek a 20 km severně od Ravenny. Kemp je umístěn v piniovém háji přímo u moře. 

V kempu se nachází čtyři bazény pro děti a dospělé, z nichž jeden má vyznačené plavecké dráhy. V areálu kempu je obchod s potravinami, obchod s ovocem a zeleninou, restaurace, pizzerie, rychlé občerstvení, obchod se suvenýry, prádelna, lékařská služba aj.  K využití jsou zde hřiště . volejbalové, tenisové, basketbalové a fotbalové.

Ubytování: Mobil-home jsou jednoduché, ale plně funkční ubytování. Naše mobil-home  jsou umístěné v příjemném stínu pod stromy, asi 120 m od bazénového centra, 300 m od obchodního centra kempu a asi 550 m od pláže

Typ A je vybaven pro šest osob. Jsou zde dvě ložnice (2+2 lůžka), malý obývací pokoj s rozkládacím lůžkem pro dvě osoby a plně vybaveným kuchyňským koutem (vybaven lednicí, sporákem a nádobím). Ložnice jsou poměrně malé, ale útulné. Najdete zde koupelnu (sprchu a toaletu). Každý mobil-home má venku zahradní stolek a židle. 

Typ B je vybaven pro šest osob. Jsou zde dvě ložnice (2+3 lůžka- patrová postel ), malý obývací pokoj s rozkládacím lůžkem pro dvě osoby a plně vybaveným kuchyňským koutem (vybaven lednicí, sporákem a nádobím). Ložnice jsou poměrně malé, ale útulné. Najdete zde koupelnu (sprchu a toaletu). Každý mobil-home má venku zahradní stolek a židle. 

Pláže: jsou prostorné, písečné tvořené jemným pískem, s pozvolným vstupem do moře, vhodné pro děti a neplavce. Možnost pronájmu slunečníku a lehátek. Přímo na pláži se nachází hřiště na plážový volejbal, basketbalové hřiště a fotbalové hřiště. Pláže jsou volné a neplatí se vstupné. Placený je pouze plážový servis, pokud si zakoupíte slunečník a lehátko. 

Stravování:  klasická česká kuchyně - plná penze, která obsahuje snídani, oběd s polévkou, malou svačinku a teplou večeři. Dále plná penze zahrnuje pitný režim (šťávy).

 

Fakultativní výlety: Ravenna, Rimini, San Marino, zábavný park Mirabilandia, Benátky, Comacchio.

 

 

Leták Mare Pineta ( klikni)

 

 

 

 

   

 

 

   

 

 

 

 

 

 

...................................................................................................................................................................

 

2012/2013

A je to tu! Již po sedmé!

 

Projekt "Poznáváme země EU"

 

Tentokrát  B U L H A R S K O - Primorsko 2013

 

 

Termín: 7. června - 16. června 2013,

přistavení autobusu 7.6. ve 4.00 ke škole a odjezd ve 4.15 hod.!!! od školy

Cena zahrnuje:

 

Doprava: klimatizovaným autobusem s videem a možností občerstvení, cesta  

                 trvá cca 27 hodin

 

Ubytování: rodinný hotel Blíženci - luxusní  dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje

(i mezonetového typu) s vlastním sociálním zařizením, balkónem, TV, klimatizací a Wi-Fi v ceně 5290,- Kč. Všichni budeme v jednom objektu.

                   

Video z  hotelu najdete na Youtube.

 

Hotel je 100 metrů od moře - tzv. Severní pláže. Je možné také využít bazén s lehátky a slunečníky za poplatek 1 euro na den.

Stravování: plná penze, na jídlo se chodí do hotelu Penelope 10 m vedle hotelu Blíženci

                snídaně - formou švédských stolů

                oběd - hlavní jídlo s pečivem a nápojem

                večeře - výběr ze 4 - 5 jídel( 1 vegetariánské, 1 ryba)

 

Bezplatné využití hřišť na volejbal, fotbal a nohejbal.

 

Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí ( nutno sjednat před odjezdem na dobu od 7.6. do 16.6. 2013), cenu výletu, kapesné

 

 


V Primorsku navštívíme největší bulharský aquapark.

A samozřejmě bude i výlet. Předpokládaný je výlet do Istanbulu, ale z důvodu zdražení je spíše možná návštěva"pouze" brány Orientu, města Edirne nebo i jinam v Bulharsku. Vše bude upřeněno na místě pobytu, částka 35 euro na výlet ale platí.

 

 

                

rezidence Blíženci

 

FOTOGRAFIE ZE ZÁJEZDU NALEZNETE VE FOTOGALERII !

 

 

M Á C H O V O      J E Z E R O

Ve dnech 21.5. - 25.5. 2013 se uskuteční výlet na Máchovo jezero.Odjezd od školy 21.5. v 9.00 od školy, návrat 25.5. tamtéž cca v 17.00.

 

Cena: 1500,-

 

Cena zahrnuje: cestu do Starých Splavů a zpět, plnou penzi, ubytování, pitný režim, špekáčky k táboráku

 

Cena nezahrnuje: vstupy cca 150,- Kč

 

Program: návštěva Kostnice v Mělníku, zřícenina hradu Bezděz (Sloupu, Lemberka),čedičové skály(Pyšná princezna), Zákupy + Česká Lípa (středověké muzeum), zámek Ploskovice.

 

Pobyt je koncipován jako projekt k výuce dějepisu, zeměpisu, fyziky, matematiky, českého jazyka a výtvarné výchovy

 

.............................................................................................................................................................................

 

2011/2012

Pozdní tablo - vzpomínky bývalé žákyně Heleny Kubínové

 

Interaktivní výstava"Povodí Ohře" - statek Bernard

 

 

Rozjíždíme další zahraniční projekt, již 6.!!!:

 

Španělsko 2012 - Roca Grossa - Calella

 

Odjezd: 8.6. 2012 - sraz u školy 9.15, odjezd v 9.30

 

Návrat: 17.6. 2012

Cena:     4900,- ( je finální, VŠE je v ceně i pojištění léčebných výloh

                                    v  zahraničí)

 

Ubytování: stany po 4, dvě ložnice po 2, stůl, židle, poličky - v dobrém

                    stavu

 

Strava : snídaně, polévka + pečivo, teplá večeře + pitný režim po celý den

               K dispozici jsou sportoviště na tenis, fotbal, ping-pong,dětské

               hřiště, bazén, samozřejmě moře, kiosek se zbožím za české

               koruny...

 

Výlet: ...a bude to BARCELONA!

 

Souhlas s výjezdem, bezinfekčnost(dokument Word - klikni)

 

Seznam potřeb - děti (klikni)

 

Případné léky dáte dítěti do sáčku (podepsaného) s instrukcemi, jak je brát! Doporučujeme přidat Neoangin nebo Stopangin, paralen, živ. uhlí...

..............................................................................................................................................................................

2010/2011

 

PROJEKTY

 

Naše zážitky z Chorvatska

 

Videa z Chorvatska 2011

 

Český jazyk

 

Básně

Naše škola = moderní škola 21. století(klikni)

Karel Čapek -9.A

.....................................................................................................................................................................................

   2009/2010

 

PROJEKTY

       Báseň "Španělsko"

       Poděkování CK Ideatour Pardubice řediteli školy

        Exkurze do Temelína - 2. stupeň (klikni)

       Pohádky, báje - 6.A

       Miniprojekt "SVĚTLO" 2 ( klikni)

       Maškarní rej ve ŠD 2010 (klikni)

       Projekt " Vancouver 2010" 3.A (klikni)

       Miniprojekt "SVĚTLO" (klikni)

        Přijímačky na zkoušku (klikni)

       Co se nám povedlo...9.A(klikni)

       Lyžák 2010 ( klikni)

       Projekt"Podzim v okolí naší školy"( klikni)

       Projekt " Poznáváme Karla Čapka" (klikni)

        Akademie 2009(klikni)

      Co víme o EU? - projekt 8.A(klikni)

      Eurorebus Plzeň 2009( klikni)

      Projekt "Pohádka" (klikni)

      Projekt "Máchovo jezero" (klikni)

      Projekt Řecko aneb "Jak bylo v Řecku?" KRÁÁÁSNĚ!!!(klikni)

   Poděkování CK Bonton a její odpověď(klikni)

 

Ředitel školy - 354 229 700

                         603 446 393 

Zástupce ŘŠ  - 354 229 702

Sborovna 2. st. -354 229 704

Sborovna 1. st. -354 229 703 

                           739 272 455

Sekretariát -354 229 702

                     354 229 705

Školní jídelna -354 229 701

Školní družina -727 824 464

 

Kontakty - jednotliví učitelé (klikni)

 

sekretariat@zs1hornislavkov.cz

reditel@zs1hornislavkov.cz

zastupce.reditele@zs1hornislavkov.cz

 

datová schránka - yeemkpe

 


Schránka důvěry
Předmět:
Text zpráva:
captcha_image refresh