Proč volit naši školu

Základní škola Horní Slavkov, Nádražní 683
           37 důvodů proč zvolit naši „kiwi“ školu

• Na naší škole pracuje převážně vysokoškolsky vzdělaný sbor pedagogických pracovníků.
    Na škole pracuje metodik zeměpisu pro Karlovarský kraj
  • Na škole pracuje lektorka moderní metody - Tvořivá škola.
  • Škola má celkové pokrytí Wi-fi internetem.
  • Obě budovy školy a ŠD má ve všech třídách možnost pevného připojení k internetu.
  • Již čtrnáct let u nás pracuje školní parlament.
  • Každý rok organizujeme lyžařský výcvik v horském prostředí, či v domácím prostředí.
  • Tradicí na naší škole je každoroční projektové vyučování 2. stupně:
  • "Poznáváme země EU" zakončené vždy výjezdem do dané země. Již jsme takto prozkoumali 2x Chorvatsko, 2x Itálii , Řecko a 3x       Španělsko, Bulharsko.
  • Počítačová učebna a výuka informatiky v 5., 6. a 7. ročníku. Maximální využití PC v ostatních předmětech (jazyky, dějepis, zeměpis, přírodopis, dig.foto...)
  • Vybudovali jsme multifunkční učebnu( již 3. technická učebna) na zelené budově (interaktivní tabule, projektor, notebook, televize, DVD přehrávač, hi-fi systém...)
  • Nabízíme výuku volitelného předmětu „Základy administrativy a Technické kreslení “- značné uplatnění v budoucím studiu.
  • Pravidelně pořádáme Akademii školy, úspěchy dětí v kulturní oblasti.
  • Každoročně vydáváme ročenku školy.
  • Dvakrát ročně všechny děti soutěží na Sportovních dnech školy (Vánoce, Den dětí).
  • Úspěšnost žáků obou stupňů ve sportovních i vědomostních soutěžích.
  • Máme učebny jazyků 1. a 2. stupně a vybudovali jsme informační středisko se studovnou pro žáky a veřejnost (internet, knihovna), k dispozici máme odborné učebny Vv, Hv, Př, M, Fy .
  • Žáci mohou využívat sportovišť u školy a vlastního pozemku pro pěstitelské práce.
  • Na škole funguje schránka důvěry.
  • V budově školy máme k dispozici inovovanou školní jídelnu a školní družinu s novým vybavením, internetem, počítače s všestranným využitím (vše v areálu školy)
  • S učiteli a rodiči spolupracují asistentky učitelů pro žáky ze sociokulturně méně výhodného prostředí.
  • Nabízíme širokou paletu volitelných předmětů praktického užití, přírodovědného a humanitního zaměření, druhý povinný jazyk „Ruský jazyk“ a "Anglický jazyk" od 7. ročníku .Tudíž všechny děti mají základy angličtiny podle vyhlášky MŠMT.
  • Zajišťujeme nákup sešitů pro žáky za zvýhodněné ceny.
  • Ve výuce užíváme nové metody práce „Nová škola“, činnostní učení, samozřejmostí je využití komunikačních technologií ve výuce, projektové vyučování, aj.
  • Žáci mají možnost sportovního vyžití o přestávkách – stolní tenis, hlavní přestávka venku.
  • Kolařům nabízíme 8 stání pro kola uvnitř budovy školy, zejména pro žáky z Krásna
  • Zajišťujeme kulturní vyžití žáků – každý měsíc (koncert, kino, divadlo, beseda).
  • Umíme spolupracovat a řešit problémy žáků ve spolupráci s rodiči a odbornými institucemi.
  • Všechny děti na hlavní budově mají své šatní skříňky.
  • Pořádáme pravidelně „Den otevřených dveří“.
  • Pozitivní vztahy se ZUŠ - výtvarný obor na naší škole, keramická pec
  • Nově opravená tělocvična a zrenovované šatny a sprchy
  • Vysoká úspěšnost absolventů na středních školách a učebních oborech
  • Na škole jsou organizovány besedy, seznamujeme žáky s nebezpečími, která pro ně znamenají drogy, alkohol a kouření. Na škole je dobře pracující preventista  (p. uč. Svobodová). Okamžitě řešíme byť jen náznaky šikany ve spolupráci s rodinami dětí a za účasti Policie ČR.
  • Ve školním roce 2014/2015 jsme byli partnery v projektu "Dotkněte se inovací". Jde o zavádění tabletů do škol. Tím se ještě stávající vynikající technické zázemí školy zlepšilo.
  • Škola je zapojena do projektu " Ovoce do škol "
  • Škola je také zapojena do projektu s olympioniky - týká se zdravého životního stylu.
Tato stránka se na webu bohužel nenachází